Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

TRT World'den ABD- İngiliz tekelini kıracak hamle!

Dünyada en çok yere ulaşan kanalın BBC olduğunu anımsatan Eren, TRT World’ün de dünyanın her yerinden izlenebileceğine dikkati çekti.

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, TRT World’ün 2017’deki çalışmaları ve projelerine ilişkin bilgi verdi. Kanalın en büyük atağının uluslararası dağıtım olduğunu ifade eden Eren, Türksat ile çok iyi bir iş birliği yaptıklarını söyledi.

Türksat’tan, TRT World’ü tüm dünyada ilgili uydularla, operatörlerle dağıtmasını istediklerini dile getiren Eren, iş birliği kapsamında TRT World’ün 190 ülkede 11 uydudan izlenebildiğini aktardı.

Dünyada en çok yere ulaşan kanalın BBC olduğunu anımsatan Eren, TRT World’ün de dünyanın her yerinden izlenebileceğine dikkati çekti.

YIL SONUNA KADAR

İbrahim Eren, dünyanın her yerine yayını ulaştırma faaliyetine yeni başladıklarını, dağıtımın maliyetli bir iş olduğunu ifade ederek, maliyeti belli bir oranda tutarak rakiplerinden de geri kalmadan dağıtım yapılmaya çalışıldığını, yıl sonuna kadar mevcut dağıtımın artacağını söyledi.

Eren, TRT World yayını yıl sonuna kadar sadece uydudan değil, platformlarda da dağıtılmış olacak. Mesela İngiltere’deki Sky platformuna girdik. İngiltere’deki izleyiciler uydudan değil, Sky’dan izleyebilecek. Türkiye’deki izleme alışkanlığında yüzde 90’ın üzerinde uydu var. Her ülkede böyle değil. Bazı ülkelerde uydudan izleme çok az, herkes kablodan, platformlardan izliyor. Her ülkeye göre farklı dağıtım yapmak gerekiyor. Dünyadaki dağıtım da uzmanlık işi. Bunun için de iyi bir ekip kurduk. Bu bize hem hız hem maliyet kazandırıyor. diye konuştu.

Firmalardan uydularında TRT World’e yer vermelerini istediklerinde aldıkları yerimiz yok, yer veremeyiz cevabının, yayın izlendikten sonra değiştiğine dikkati çeken Eren, Kanalınızı çok beğendik, uluslararası haber kanalları yerinde olmanızı isteriz. talebinin geldiğini söyledi.

İbrahim Eren, Kanalın rengi, kimliği, işi ele alışı, anlatış tarzı uluslararası haber kanallarının standardında olduğu için de bize mutluluk veriyor, işimizi kolaylaştırıyor. dedi.

Kanalın yayımlandığı ülkelere ilişkin de bilgi veren Eren, İngilizce konuşulan ülkelerin hedeflendiğini, Avrupa’nın, Asya’nın, Afrika’nın öncelikli olduğunu, ayrıca Türkiye’nin kültürel anlamda ilişkide bulunduğu coğrafyanın da ilk sırada yer aldığını belirtti.

Bir önceki yazımız olan 'Payitaht: Abdülhamid' tam zamanında başlıklı makalemizde Payitaht Abdülhamid ve Televizyon Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri