Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Sumbaslı öğrenciler Bahar Şenliği’nde buluştu

Öğrenciler Bahar Şenliği’nde sucuk ekmek yedi, zıpzıpa bindi, ilk defa 3D gezici sinema izlediler.

Sumbas Gazi İlkokulu’nun ilk defa düzenlediği sucuk ekmekli Bahar Şenliği’ne, Kaymakam Ömer Coşkun, Jandarma Bölük Komutanı Yüksel Aydın, İlçe Emniyet Amiri Cemil Deniz, İlçe Spor Müdür Vekili Onur Akıcı, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Kadirli ilçesinden getirilen sucuk ustasının yaptığı sucukları yiyen öğrenciler, okullarında böyle bir etkinlik düzenlendiğinden dolayı mutlu olduklarını söylediler.

Bu şenliğin ilk defa yapıldığını belirten Sumbas Gazi İlkokulu Müdürü Abdullah Yaşar düzenlenen Bahar Şenliği’nin amacının; öğrencilerin kaynaşması ve tanışmalarına vesile olmak, eğlence ortamı hazırlamak, çocukları yoğun ders streslerinden uzaklaştırmak olduğunu belirtti.

Şenliğin festival havasında geçtiğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Sert ise “Komşu ilçemizde ünlü olan sucuk ekmeğini ilçemizde ilk defa düzenlenen bir etkinlikle tanıtmaktı. Sumbaslılar ilk defa Kadirli sucuğuyla tanışmış oldular. Bu etkinliğin amacı hem bir sosyal etkinlik hem de okulumuza bir katkı sağlamaktı. Gayet güzel oldu bu etkinliği her yıl yapmayı planlıyoruz. Bahar Şenliği’ni düzenleyen başta okul müdürümüz, öğretmenlerimiz, emeği geçen velilerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

Düzenlenen şenlik sayesinde okulların ve öğrencilerin bir araya gelerek kaynaştığını belirten Sumbas Belediye Başkanı Musafa Nuri Nuhoğlu, bu tür etkinliklerin çocukların okullarına bağlılığını artıracağını ve bu bağlılığın da başarı olarak geri döneceğini, Sumbas Belediyesi olarak eğitim camiasının sürekli yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri