Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Polis, “Kairos” dolandırıcılığına karşı uyardı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polis Şubesi ekipleri, bilgisayar üzerinden başlayan ’Kairos’ isimli yeni saadet zincirine karşı vatandaşları uyardı.
Bilgilendirme kapsamında vatandaşlarla birebir görüşen polisler, vatandaşlara Türkiye’de Kairos adında yeni akımın başladığını ve bu akımın tamamen kazanç amaçlı başlatılmış bir akım olduğunu kaydettiler.
Kentin değişik yerlerinde İnanmayın! Bilgisayarını 10 saat açık tut, para kazan başlıklı broşür ve afişler dağıtılarak yapılan bilgilendirmelerde vatandaşların Kairos sisteminde mağdur olmaması için uyarılara bulunuldu.
Emniyet görevlileri vatandaşlara, sisteme üye olan kullanıcıların bilgisayarlarının idaresini başkalarının yönetimine bırakmalarının riskler oluşturduğunu belirttiler.
Kiralanan depo alanlarında saklanıldığı iddia edilen verilerin ne olduğunun bilinmediği için kullanıcılar adına tehdit oluşturduğunu belirten polisler, “Saklanıldığı iddia edilen bu verilerin çocuk pornografisi, şirketlere ait özel verilerin saklanması, terör örgütlerine ait dokümanlar vs. olabilmektedir. Verilerin suç teşkil edebileceği ihtimaline karşı hard disklerini kiraya veren kullanıcılar hukuki yönden sorumluluk altına girmektedirler. Belirtilen sistemin Titan, Saadet Zinciri ve benzeri şeklinde para toplamaya yönelik olması halinde ise hard disklerini kiraya veren kullanıcılar ilerleyen süreçte mağdur olabilirler ifadelerini kullandılar.
Polislerin bu şekilde bilgilendirme yapmasından dolayı onlara teşekkür ettiğini ifade eden Ali Rıza Bozdoğan, Biz halk olarak da bunu bir birimize söyleyerek emniyet teşkilatına yardımcı olacağız. Her şeyi emniyetten beklememeliyiz, kendi üzerimize düşeni de mutlaka yapmalıyız diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Halep’ten tahliye edilen Suriye’lilere yardımlar sürüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri