Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Piyano merdivende nota ritminde yürüyüş keyfi

Hüseyin Kabasakal parkına piyano görünümlü merdiven yapıldı. Piyano merdivene ilgi gösteren gençler, merdivenden inip çıkarken ritim tutturmaya çalışıyor.

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, merdivenlerdeki basamakların üzerine basınca piyano sesleri çıkardığını söyledi. İnsanları merdiven inip çıkmaya özendirmek, müzik ve sanata olan ilgiyi artırmak için tasarlanan ‘piyano merdivenler’in özellikle gençlerin yoğun ilgisini gördüğünü belirten Başkan Tarhan, Piyano merdivenlerin dünyada benzer örnekleri var. Amacı da insanları yürümeye teşvik etmek, müzikle hayata ritim katmaktır. Kültür ve sanatı müziği hayatın içine katmayı hedefledik. İnsanları merdiven inip çıkmaya özendirmek, müzik ve sanata olan ilgiyi artırmak için Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından Dr. Hüseyin Kabasakal parkı içerisinde yaptırdığımız ’piyano merdivenler’ Kadirlimize hayırlı olsun diye konuştu.

Piyano merdivende yürüyüş yapan gençler, belediye başkanına teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan TSSF Paletli Yüzme Bireysel Türkiye Şampiyonası başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir