Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

(Özel) Osmaniyeli imam, yardımları ile Suriyeli göçmenleri ve çocuklarını sevindiriyor

Osmaniye’de din görevlisi Adem Barlas, kendi imkanlarıyla oluşturduğu yardımları Suriyeli göçmenlere ulaştırarak onları mutlu ediyor.
Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve geçimlerini sağlayamayan Suriyeli ailelere ulaşarak ihtiyaçlarını gideren Adem Barlas, Osmaniye’de ihtiyaç sahibi çok sayıda aile olduğunu söyledi.
Yaptığı yardımların bir kısmını kendi cebinden karşıladığını belirten Barlas, Biz burada dostlarımızla beraber elimizden geldiğince muhacir kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yaşam için gerekli olan tüm malzemelere ihtiyacımız var. Önümüz kış. Battaniye, erzak, yatak, yastık bunların hepsine ihtiyacımız var. Sizler de Allah rızası için çevrenizdeki muhacir kardeşlerinize destekçi olunuz. Bize ulaştırın biz götürelim gerekirse sizler götürün. Lütfen duyarsız kalmayalım dedi.
Yardımları daha çok iç savaştan dolayı yetim kalan ailelere yaptıklarını ifade eden Barlas, Elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince gerek kendi cebimizden olsun gerekse çevredeki dostlar sayesinde yardımlarımızı yapıyoruz. Yani sizlerden gelenleri muhacir kardeşlerimize ulaştırmaya çalışıyoruz ifadelerini kullandı.
Savaşta yaralanan ve geçimini komşularının desteğiyle sağlayan Muhammed Cansız ve ailesini ziyaret ederek yardımlarda bulunan Barlas, vatandaşların bu konuda desteğini istedi.
Kendilerine sahip çıkan Türkiye’ye ve Osmaniyelilere teşekkür eden Muhammed Cansız, savaşta ağır yaralandığını bu yüzden de çalışamadığını belirterek Yardım yapan herkesten Allah razı olsun dedi.

Bir önceki yazımız olan Osmaniye Yaralı Turna Iyileşti başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri