Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Osmaniye’de İşkur bilgilendirme standı açtı

Osmaniye İşkur, ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ projesi kapsamında, üniversite ve belediyede stant açarak İşkur faaliyetleri hakkında vatandaşlara bilgi verdi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun başlattığı, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik projesi kapsamında Osmaniye İl Müdürlüğü tarafından 8 hafta boyunca belediye, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Park328 AVM ve Büyük Camilerde cuma namazı çıkışlarında öğrenciler, iş arayanlar ve vatandaşlarla buluşarak İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla İşkur faaliyetleri hakkında bilgiler verileceği belirtildi.
Çalışma ve İş Kurumu Osmaniye İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “Vakit işçisiyle, işvereniyle birlik olma vakti” dedi.
Düzenlenecek stantlarla her kesimden insanlarla buluşarak hem faaliyetlerin tanıtacaklarını hem de iş arayan ve işveren danışmanlığı yaparak işsizlerin ayağına gideceklerine vurgu yapan Altunkaynak, “Her gün yoğun bir şekilde işveren ve iş yerlerini ziyaret ederek işçi istihdamının önündeki engelleri kaldırarak, işverenimize İşkur teşviklerini anlatarak onların daha fazla istihdam yapmalarını sağlamak istiyoruz. Zor günlerde işsizin umut kapısı olmaya devam edeceğiz. Yoğun bir tempo ile çalışan tüm İşkur çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Osmaniye’de Yaşar Kemal Kültür ve Sanat Festivali düzenlenecek başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir