Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Osmaniye’de “Halep’e Yol Açın” kampanyasına destek

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın Halep’e Yol Açın kampanyası kapsamında, Halep’teki sivillere destek amacıyla oluşturulan yardım konvoyu Osmaniye’den Hatay’a uğurlandı.
İnsan Hak ve Hürriyeti İnsani Yardımlaşma Derneği öncülüğünde Salı Pazarı’nda toplanan grup, burada araçlarına Türk bayrağı ve flamalar astı. Memur-Sen İl Başkanı Mahmut Kahraman, Halep’teki Müslümanlara destek olmak için hareket edeceklerini belirterek, Hatay Cilvegözü’nde toplanma merkezine hareket edeceklerini ifade etti.
Konvoyu uğurlamak için gelen AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, duyarlı Müslümanların sabahın erken saatlerinde Halep için bir araya geldiğini, Türkiye’nin dört biryanından Cilvegözü’ne insanların akın akın gittiğini ifade etti. Önal, Hükümetimiz, Halep’te mağdur durumda, zulüm gören din kardeşlerimizi tahliye etmenin çabası içerisindedir. Bu anlamda görüşmeler devam ediyor. Kardeşlerimize gıda yardımı ülkemizden gidiyor. Ben bugün sıcak yataklarını terk ederek saatlerinde buraya gelerek, din kardeşlerimizin dertleriyle dertlenen duyarlı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu, yarın bir gün hepimizin başına gelebilecek bir durumdur. Bir Müslümanın derdiyle dertlenmek kadar güzel bir şey olamaz. Bunu yürekte hissetmek lazım” diye konuştu.
Osmaniye IHH Derneği Başkanı Nadir Sarıcan’ın dua etmesinin ardından 250 araçlık konvoy, Cilvegözü’ne hareket etti.

Bir önceki yazımız olan Yaylada mahsur kalan hasta bebeğe 11 saat sonra ulaşıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir