Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Osmaniye’de Halep için gıyabi cenaze namazı kılındı

Osmaniye’de cuma namazı sonrasında sivil toplum kuruluşları öncülüğünde Halep’te hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı
Memur-Sen İl Başkanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe bazı STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Halep’teki sivillere yönelik saldırılarda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazın ardından kentteki Müslümanlar için yardım toplandı.
Memur-Sen İl Başkanı Mahmut Kahraman, Suriye’de yıllar boyunca insanlık dramı yaşandığını belirtti. Halep’in insanlığın imtihanı olduğunu ifade eden Kahraman, “Her gün ölen yüzlerce insanın istatistiki bir veri olmanın ötesine geçmediğini görüyoruz. Bozuk dünya düzeninde, herkes bilmeli ki bir gün, insanlığın sığınacak yeri kalmayacak. Biz biliyoruz ki terör, özellikle İslam dünyasında yıkımın yaşanması için, bizzat emperyalist devletler tarafından desteklenmektedir” dedi.
‘Halep’i açlıktan , insanlığı utançtan kurtar’ temalı bir kampanya başlattıklarını belirten Kahraman, “Halep büyük bir hapishaneye, bir açlık kampına, bir işkence kampına dönüşmüş durumda. Bir taraftan bombalar yağıyor. Bir taraftan açlık insanları vuruyor. Bir an önce insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bizler Memur SEN, Kızılay, İHH, Cansuyu Derneği, Deniz Feneri olarak ilk aşamada Halep’e 81 tır un ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu faaliyetlerimiz süreç içinde düzenli bir şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.
Kahraman, cumartesi günü 11.00’da İstanbul Taksim’de bir yürüyüş düzenleneceğini sözlerini ekledi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri