Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Osmaniye Yaralı Turna Iyileşti

Yaralı turna iyileşti

OSMANİYE Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi Yaban Hayvanı Acil Müdahale ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen turna kuşu, tedavisinin ardından doğaya bırakıldı.

1 Kasım’da Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yaralı halde bulunan turna, Osmaniye’ye getirildi. Yaralı kuş, veteriner hekim Mustafa Kurtaran tarafından tedavi edildi ve ayağına halka takılarak Yumurtalık Tabiatı Koruma Alanı’nda doğal ortama bırakıldı. Ayrıca kuştan doku örneği alınarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.

ATEŞLİ SİLAH YARASI

Doğa Yaban Hayatı Koruma ve Araştırma Derneği Başkanı Bünyamin Akın, turna kendilerine getirildiğinde kafa bölgesinde ateşli silahla yaralanma izi olduğunu söyledi. Akın Kuşun tedavisini tamamladık. Ayrıca, Bakanlığın yaban hayvanlarının göç yollarını tespit etmek ve izlemek adına yaptığı çalışma kapsamında ayağı halkalandı dedi.

Bir önceki yazımız olan Bahçe tarımı, Bahçe’de masaya yatırıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir