Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Osmaniye Engelli Köpek Sahiplenildi

Osmaniye’de otomobilin çarpması sonucu sağ ön ayağı kesilen Golden cinsi köpek, İstanbul’da bir hayvansever tarafından sahiplenildi.

Belediye Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaklaşık 3 aydır bakım ve tedavisi yapılan köpeğin internette resimlerini gören Yaşama Şans Ver Hayvanları Koruma Kurtarma Barındırma ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Gamze Göksoy, Osmaniye Belediyesi ile irtibata geçti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayvan severin sahiplenmek istemesi üzerine engelli köpek, İstanbul’a pet transfer yöntemi ile götürüldü.

Doğa Yaban Hayatı Koruma Araştırma Derneği Başkanı Veteriner Bünyamin Akın, engelli köpeklerin yaşamını sürdürmesinin zor olduğunu söyledi. Akın, Köpeğimiz İstanbul’daki bir hayvan sever tarafından sahiplenildi. Biz buradaki sahipsiz hayvanları sahiplendiriyoruz. Ayrıca şunu savunuyoruz, ‘pet diye alınıp, pat sokağa atılmasın’ bu hayvanlar dedi.

Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hüseyin Küçük ise merkezlerine bu yıl içinde 688 hayvanın kabul edildiğini belirterek, Yaşları dolan hayvanların kısırlaştırılması yapıldı.192 hayvanımız ise hayvanseverlerimiz tarafından sahiplenildi. Hayvanlarımızı yaşatmak isteyen bütün hayvanseverlerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Osmaniye Kırşehirli Şehidin Osmaniye'deki Evine Ateş Düştü başlıklı makalemizde Ateş, deki ve Düştü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir