Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Öğrencilere güvenli internet ve sosyal medya kullanımı semineri verildi

TDP ekipleri tarafından verilen seminerde, güvenli internet ve sosyal medya kullanımı ile sanal alemin riskleri hakkında sunum yapıldı. Sunumda öğrencilere, T.C. kimlik numarası, adres, okul, telefon numarası, özel fotoğraflar gibi bilgilerin özel bilgiler olduğunun ve bunların paylaşılmaması gerektiği, tanımadıkları kişilerden gelen arkadaşlık tekliflerinin kabul edilmemesi, bilinmeyen sitelere girilmemesi, internet üzerinden yapılan paylaşımların hukuki sorumluluk doğurabileceği, paylaşım yaparken birkaç kez düşünülmesi gerektiği konularında uyarılarda bulunuldu.
Seminer sonunda öğrencilerin soruları cevaplandı.
Yapılan bu uygulamadan dolayı özellikle polislerin kendileri ile yakından ilgilenmelerinden dolayı çok memnun kaldıklarını ifade eden Okul Müdürü Havva Polat, İl Emniyet Müdürüne kendilerini düşünerek böyle önemli bir konuda çalışma yapmalarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Bölgesel Amatör Lig 5. Grup maçı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri