Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Öğrencilerden anlamlı yardım

Osmaniye’de bir özel okulun öğrencileri harçlıklarını biriktirerek aldıkları 22 tekerlekli sandalye ve 1 bilgisayarı Engelliler Platformu aracılığıyla sahiplerine dağıttı.
Osmaniye Engelliler Platformu aracılığıyla 3 Aralık Dünya Engeller Günü nedeniyle organize edilen ve öğrencilerin haçlıklarını biriktirerek aldığı 22 tekerlekli sandalyenin dağıtımı gerçekleştirildi.
Dağıtım etkinliğinde, okul öğrencileri şiirler okudu. Daha sonra Hayat Bayram Olsa isimli şarkıyı seslendiren öğrenciler böylesi bir organizasyona imza attıkları için çok mutlu olduklarını belirttiler.
Engelliler Platformu Başkanı Mimar Haydar Aktürk, öğrenciler ile çok önemli ve anlamlı bir amaç için burada olduklarını ifade ederek, “12 derneği bir araya getirerek bu platformu oluşturduk. Amacımız engellilerin toplumun bir parçası olduğunu hatırlatmak. Şimdiye kadar 450 tekerlekli sandalye dağıttık” dedi.
Konuşmaların ardından alınan tekerlekli sandalyeler sahiplerine dağıtıldı.

Bir önceki yazımız olan Halep'e Yol Açın' Kampanyası - Osmaniye başlıklı makalemizde -, Açın ve e hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri