Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Öğrenci yurdunda yangın ve deprem tatbikatı

Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Osmaniye Müdürlüğü tarafından Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdunda eğitim ve tatbikat yapıldı.
Afete Hazır Osmaniye projesi kapsamında gerçekleştirilen eğitim ve tatbikatlarda ilk olarak yurtta kalan öğrencilere ve yurt çalışanlarına Eğitim Uzmanı tarafından Doğal Afet konulu eğitim verildi.
Eğitimin ardından ilk olarak Osmaniye İtfaiye ekibinin de desteği ile yangın tatbikatı yapıldı. Öğrenciler olası bir yangın durumunda yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı. Daha sonra yurt öğrencilerine yangın tüpü ile nasıl müdahale edileceği konusunda bilgiler verildi.
Yangın tatbikatının ardından Osmaniye AFAD ve Osmaniye İtfaiye ekipleri tatbikat gereği binanın 3. katında mahsur kalan bir öğrenciyi büyük bir başarı ve titizlikle kurtardılar.
Tatbikatın son kısmında deprem tatbikatı yapıldı. Öğrencilerin olası bir deprem durumunda nasıl davranması gerektiği konusunda bilgiler verildi.

Bir önceki yazımız olan Osmaniye’de safran yetiştiriciliği eğitimi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir