Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Off-Road üyelerinden sokak hayvanlarına yem

Osmaniye’de Off-Road Kulübü üyeleri, yoğun kar yağışı nedeniyle Zorkun Yaylası’nda yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yem bıraktı.
Kar yağışı ve soğuk havadan dolayı yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına raf ömrü bitmiş tavuk eti, et ürünleri ve unlu mamuller temin edilerek sokak hayvanları için doğaya bırakıldı.
Off-Road Kulübü üyeleri tarafından gerçekleştirilen ve Osmaniye Belediyesi’nin katkıları, Doğa Yaban Hayatı Koruma ve Araştırma Derneği ile Korkut Ata Derneği’nin destekleriyle yapılan organizasyonda temin edilen gıdalar, Çiftmazı Mesire Alanı, Mitisin, Olukbaşı ve Zorkun Yaylası’nda yaşayan kedi ve köpekler için belirli noktalara bırakıldı.
Amaçlarının Osmaniye’yi tanıtmak olduğunu ve sık sık gruplar halinde Zorkun bölgesine çıktıklarını ifade eden Osmaniye Off-Road Kulübü Başkan Yardımcısı Kemal Arıcan, Sürekli doğayla iç içeyiz. Ayrıca Osmaniye dışında bölgelere de gitmekteyiz. Bugün de karda mahsur ve aç kalan hayvanları beslemek onları korumak amacı ile buradayız. Bu faaliyetlerin devamı gelir ve hep birlikte oluruz dedi.
Ulaşılmaz denilen yollara ulaştıklarını belirten Osmaniye Belediyesi Meclis Üyesi Oğuzhan Saçıkara ise, Offroad Kulübü ile dağlık alanlardaki hayvanları besleme faaliyeti düzenledik. Halkımız ile birlikte bu faaliyetimizi gerçekleştirdik. Mutluyuz, mutlu şehrin mutlu hayvanları olmasını diliyoruz ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Osmaniye Ambulans Kazasında Ölen Aynı Aileden 5 Kişi Son Yolculuklarına Uğurlandı başlıklı makalemizde 5, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adli Tıp Kurumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir