Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ödül töreninde Bayülgen'e Diriliş Ertuğrul göndermesi

3.sü düzenlenen Türk Dünyası Hizmet Ödülleri’nde, TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi Türk Kültürüne Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

Ödülü almak için dizinin yapımcısı Tekden Film Genel Koordinatörü Bilgehan Özen ve dizinin oyuncularından Celal Ali sahneye davet edildi. Ödülün takdimi sonrası törenin sunucusu gazeteci Bayram Akcan, Altın Kelebek’i sunan ve açıklamalarıyla tartışma yaratan Okan Baygülgen’e göndermede bulundu.

Akcan, ödül sahiplerine mikrofon vermeden önce “Bu ödül töreni başka ödül törenlerine benzemez” diyerek Altın Kelebek ödüllerine atıf bulunarak şöyle konuştu: “Sanatçıya ödül verip sonra da konuşturmamak olmaz. Bu her şeyden önce sanata ve sanatçıya yapılmış büyük bir saygısızlıktır, emeğe saygısızlıktır, sizi ödülü layık gören millete saygısızlıktır. Mikrofon sizin, söz sizin, sahne sizin, ödül sizin…” dedi

NE OLMUŞTU?

43. Pantene ‘Altın Kelebek’ ödül töreninde ‘Yılın Dizisi’ olarak seçilen TRT 1’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin anonsu yapıldıktan sonra, yaşanan karışıklık nedeniyle, ödülü alan yapımcıya söz verilmeden, sahneden indirilmişti. Ödül gecesinin sunuculuğunu yapan Okan Bayülgen’in açıklamaları ise tepki çekmişti. Yaşanan bu aksilikler üzerine de Diriliş Ertuğrul dizisinin Yapımcı ve Senaristi Mehmet Bozdağ, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak ödülü kuliste geri iade ettiğini açıklamıştı.

Bir önceki yazımız olan Kurtlar Vadisi neden başlamıyor? Gerçek sebebi belli oldu... başlıklı makalemizde dizi, Kanal D ve Kurtlar Vadisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir