Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Muhteşem Yüzyıl dizisi Bangladeş'te rekor kırıyor

Türkiye’de yayınlandığı dönemde reytinglerde sürekli üst sıralarda yer almayı başaran Muhteşem Yüzyıl dizisi Bangladeş’te adeta izlenme rekorları kırıyor.

Ülkedeki yerli oyuncu ve yönetmenler, izlenme rekorları kıran Sultan Süleyman dizisi nedeniyle isyan etti.

TÜRK DİZİSİ YÜZÜNDEN İŞSİZ KALDIK

Yerli yapımlara fark atan Türk dizisi yüzünden işsiz kaldıklarını iddia ettiler. Uluslararası haber ajansı AFP, Bangladeşli oyuncu ve yönetmenlerin, ülkede Kasım 2015’ten beri yayımlanan Sultan Süleyman dizisi nedeniyle tepkili olduğunu bildirdi. Türkiye’de Muhteşem Yüzyıl adıyla yayımlanan dizi, Bangladeş’te dublajlı olarak ekranlara geliyor. Yayına girdiği tarihten bu yana büyük ilgi gören yapım, başka yabancı dizilerin de Bangladeş televizyonlarında yayımlanmasının önünü açtı. 

Böylece prime time’a taşınan yabancı yapımlar, yerli dizilerin önce saatlerinin değişmesine, ardından da yayından kaldırılmalarına neden oldu. Dizi sektöründeki yetkililer, bu yüzden Bangladeşli aktörlerin milyonlarca dolarlık işlerini kaybettiklerini ve onlarca stüdyonun kapanmak zorunda kaldığını belirtti. Bangladeşli yönetmenler derneğinin başkanı Gazi Rakayet, AFP’ye yaptığı açıklamada, Her şey Sultan Süleyman’la başladı. Bu diziler, binlerce aktör ve set ebinin çalıştığı sektörümüzün canına okudu. Yapılan bir araştırmaya göre, stüdyoların yarısı işsizlikten kapandı.
Yüzlerce aktör etkilendi. En üst düzey aktörler bile gelirlerinin yarısını kaybetti
diye konuştu.

DİZİNİN YASAKLANMASINI İSTEDİLER

Rakayet, oyuncuların yıllık kaybının yaklaşık 8 milyon dolar olduğunun tahmin edildiğini sözlerine ekledi. Bangladeş hükümeti, oyuncu ve yönetmenlerin çağrısına henüz yanıt vermedi ancak eleştirmenler, yerli yapımların senaryoları zayıf olduğu için  izleyicilerin yabancı dizilere yöneldiğini belirterek, Bangladeşli sanatçıların yasak isteğini haksız buldu.

Bir önceki yazımız olan Star TV Hayat Bazen Tatlıdır 9.bölümü ne zaman yayınlanır? başlıklı makalemizde dizi, Hayat Bazen Tatlıdır ve Hayat Bazen Tatlıdır 9 bölüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir