Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Merdinliler ödüle doymadı!

Genel Başkanlığını Muzaffer Tunç’un yaptığı DBMD’nin  geleneksel olarak  düzenlediği “YILIN EN İYİLERİ” etkinliklerinin  6.sına  siyaset, iş, eğitim, spor, sanat, sivil toplum kuruluşları yabancı ülke temsilcileri ve basın dünyasından yoğun bir katılım oldu. saat 18.00 de başlayıp 23.00 e kadar devam eden 6. Yıl etkinliğinin sunumunu gazeteci Mehmet Remzi Tanış yaparken birçok başarılı kişi ve kurum dallarında ödüllendirilerek başarı belgesi ve plaket verildi.

“2016 YILININ EN BAŞARILI KANT ÖNDERİ” ödülünü Mardin Dernekleri Federasyonu (MARDİNFED) Genel Başkanı İbrahim BİTER,  “2016 YLININ EN BAŞARILI STK LİDERİ” Ödülünü Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ) Başkanı Abdulkadir AKKUŞ,”2016 YILININ EN BAŞARILI İŞ ADAMI” Ödülünü KADOİL Holding yönetim kurulu Bşk yrd. Yasin KADOOĞLU ve “2016 YILININ EN İYİ YAZARI”Ödülünü MARİŞ başkan yardımcısı Gazeteci-yazar Mehmet Remzi TANIŞ aldı.

ecede söz alan MARDİNFED Genel Başkanı İbrahim BİTER yaptığı konuşmada “Biz Mardin’liler binlerce yıldır Türk, Kürt, Arap, Süryani, Yezidi, Ermeni, Yahidi olarak hiç kimseyi ırkından veya inancından ötürü ötekileştirmeden saygı, sevgi çerçevesinde ve birlik, beraberlik içerisinde yaşamayı başardık. Bu gün ülkemizin bulunduğu zor süreçten de ancak Mardinleşerek ve Mardinliler gibi birbirimizi ötekileştirmeden saygı ve sevgi içerisinde sarılarak kurtulabiliriz. Beni bu anlamlı ödüle layık gören değerli basın mensuplarına şükranlarımı sunuyorum ” dedi.

MARİŞ başkanı A.Kadir AKKUŞ yaptığı konuşmada ”Henüz 1 yıllık bir dernek olmamıza rağmen Mardinli iş adamları derneği olarak önce kurumsallaşmak ve gelişmiş ülkelerdeki iş adamları derneklerinin standartlarını yakalamak için büyük çaba sarfettik ve bu yöndeki çalışmalarımızı, eğitim danışmanlarımız aracılığı ile sürdürmekteyiz. Amacımız Mardinli iş adamları olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek Mardin’imize yapılacak yatırımları daha özendirici ve büyük çapta yapılmasını sağlamaktır. Böylelikle  istihdamı arttırmayı ve ticari hayatı canlandırmayı hedefliyoruz. Bana layık görülen bu anlamlı ödülü Bütün MARİŞ Üyeleri ve Mardinli hemşerilerim adına almanın gururunu yaşıyorum. Basın mensubu arkadaşlarıma tşk ediyorum” dedi.

“2016 YILININ EN İYİ YAZARI” ödülünü alan Mehmet Remzi TANIŞ, “Kişinin Yaşadıklarından ötürü duygularını kaleme alması başarıya giden yolun en önemli kısmıdır. Aldığım bu anlamlı ödülü, Dilinden veya dininden ötürü hiçbir ayırım yaşamadan sevgi ve saygı içinde yaşadığım bölge haklarına armağan ediyorum. Çünkü mayımızda onların yoğurduğu kültürü var bu kültürü doğru okumak başarının en önemli yoludur.” dedi.

Başarı belgeleri ve plaket taktimi ile gece geç saatlere kadar devam eden program iyi dilek ve temenliler den sonra hatıra fotoğrafları çekimi ile son buldu.

 

Bir önceki yazımız olan Evlilik programlarına rekor şikayet! başlıklı makalemizde Ceza, evlilik programları ve rtük hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri