Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Köseli Köyü 11 aydır imam bekliyor

Osmaniye’nin Sumbas ilçesine bağlı Köseli Köyü’nde 11 aydan bu yana imam olmadığını söyleyen köy halkı kadrolu imam istiyor.
Köy muhtarı Ali Göde, imamlarının emekli olduktan sonra köylerinden ayrıldıktan sonra müftülüğe başvurup imam istediklerini ancak 11 ay geçmesine rağmen köylerine imam gönderilmediğini söyledi. Göde, 20 köyü olan ilçemizin birçok köyünde 1-2 hane yaşıyor bu köylerimizin imamları var. Benim köyüm 80 hane 40 cami cemaati var ama imamımız yok. köylülerimiz Cuma namazı kılmak için komşu köylere gidiyor. Yetkililerden ve ilçe müftümüzden bu sorunumuza biran önce çözüm bulmalarını bekliyoruz dedi.
Sumbas Müftüsü Ahmet Demirer, kendisinin imam atama gibi bir yetkisinin olmadığını belirterek, her ay boş kadrolar için Osmaniye’de sınavların yapıldığını ancak Köseli Köyü için hiçbir din görevlisinin tercih yapmadığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Vali Al, çocuklarının eğitimi için ayırdığı doları bozdurdu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri