Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Jandarmadan güvenli düğün projesi

Bu kapsamda Merkez Şekerdere Mahallesi’nde Emine ve Mikail Canbolat çifti için kurulan düğün evine, ’Bu düğünde silah atılmadığından bu düğün güvenlidir’, ’Silaha hayır, hiçbir kurşun havada kalmaz’ ve ’Silahlı Sevince Hayır’ pankartları asılarak kampanyanın tanıtımı yapıldı.

İl merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Şekerdere Mahallesi Muhtarı Ali Kama, Şekerdere, Çağşak, Serinova, Kayalı ve Kırıklı mahallesi muhtarları olarak, Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı öncülüğünde köylerinde düzenlenen düğün ve eğlencelerde silah atılmaması konusunda kampanya başlattıklarını söyledi. Muhtar Kama, Birey olarak güvende olmadığımız bu duruma karşı ’Düğünlerde silah atma huzurumuzu kaçırma, mermi parasını çocukların eğitim ihtiyacına harca’ sloganı ile kampanyayı devam ettireceğiz. Jandarma ve muhtarlar olarak düğün yerlerine pankart asıp, okullarda eğitim gören öğrencilerimize katkıda bulunmak için kırtasiye malzemesi alarak dağıtımını yapacağız. Hiçbir ocağın maganda kurşunu yüzünden sönmemesini istiyoruz. Bizler tarafından başlatılan bu anlamlı girişimin tüm ülke genelinde yayılmasını bekliyoruz şeklide konuştu.

Köyde daha önceki düğünlerde rastgele havaya atılan maganda kurşunları ile yaralanan Ökkeş Kara, Cemal Canbolat ve Süleyman Kıvrak da, kampanyaya destek olduklarını belirtti.

Düğünlerde havaya ateş edilmesi için harcanacak kurşun paralarıyla alınan kırtasiye malzemeleri ise jandarma ve muhtarlar tarafından, eğitim öğretim gören 100 kadar çocuğa dağıtıldı.

Bir önceki yazımız olan Coşkun; “Kerbela insanlık tarihi için bir milat olmalıdır” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri