Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Halep’te İnsanlık Ölmesin kampanyası

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Halep’te İnsanlık Ölmesin” başlıklı insani yardım kampanyası kapsamında Osmaniye Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Osmaniye Şubesi, basın açıklaması yaptı.
Türkiye Diyanet Vakfı Osmaniye İl Şubesi Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Ramazan Işık, “Bütün iş adamlarımızı, bütün sanayicilerimizi, bütün esnafımızı, sanayi ve ticaret odalarımızı, sendikalarımızı, sivil toplum örgütlerimizi ve milletimizin her ferdini bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz” dedi.
Birkaç yıldır ülkenin hemen yanı başında Suriye’de bir insanlık dramı yaşandığını ifade eden Işık, “İnsanlık adeta katledilmekte, bebeklerin, kadınların ve yaşlıların ahı arşı titretmekte ve mazlumların feryadı yürekleri dağlamaktadır. Yaşanan bu trajedi, maalesef tüm insanların gözleri önünde cereyan etmektedir. Her fırsatta insan haklarından bahseden İnsanlık âlemi, büyük bir imtihanla yüzleşmektedir” diye konuştu.
Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar için farklı yollar seçildiğini belirten Işık, “SMS bağışı yoluyla kampanyaya katılmak isteyen hayırseverlerin tüm GSM operatörlerinin faturalı hatları üzerinden “HALEP” yazıp 5601’e SMS mesajı göndererek 10 TL tutarında bağışta bulunabilecekler. Banka yoluyla destek verecekler ise Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Kuveyt Türk’te açılan hesap numaralarına Yurtiçi veya Yurtdışından EFT veya havale yaparak bağış yapabilirler. Kampanyamıza nakit olarak bağış yapmak isteyen hayırseverlerimiz Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri ile tüm İl ve İlçe müftülüklerimize müracaat ederek makbuz karşılığında bağışta bulunabilirler. Türkiye Diyanet Vakfı web sayfası üzerinden bağış yapmak isteyen hayırseverlerimiz bagis.diyanetvakfi.org.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı veya debit kartı ile online bağış yöntemiyle bağış yapabilirler” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan CHP’li Türkmen: "Terörle mücadelede hükümetin yanındayız" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir