Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Halep’e Yol Açın’ Kampanyası – Osmaniye

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının Halep’teki sivillere destek olmak amacıyla oluşturduğu konvoy Osmaniye’den Hatay’a uğurlandı.

Halep’e Yol Açın kampanyasına destek vermek üzere Salı Pazarında toplanmaya başlayan grup, araçlarına Türk bayrağı ve İHH flamaları asarak konvoy için hazırlık yaptı.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, gazetecilere burada yaptığı açıklamada, duyarlı Müslümanların sabahın erken saatlerinde Halep için bir araya geldiğini söyledi.

Türkiye’nin dört bir tarafından Cilvegözü’ne insanların akın akın gittiğini ifade eden Önal şöyle konuştu:

Hükümetimiz, Halep’te mağdur durumda, zulüm gören din kardeşlerimizi tahliye etmenin çabası içerisindedir. Bu anlamda görüşmeler devam ediyor. Kardeşlerimize gıda yardımı ülkemizden gidiyor. Ben bu gün sıcak yataklarını terk ederek saatlerinde buraya gelerek, din kardeşlerimizin dertleriyle dertlenen duyarlı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bir Müslüman’ın derdiyle dertlenmek kadar güzel bir şey olamaz. Bunu yürekte hissetmek lazım.

Yapılan duanın ardından 250 araçlık konvoy, Reyhanlı’ya doğru yola çıktı.

Bir önceki yazımız olan Osmaniye’de Halep için gıyabi cenaze namazı kılındı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri