Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

'Haber7 o manşeti attığı için tehdit edildi'

Samsun ‘da düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Medya Boyutuyla 15 Temmuz konferansına katılan .com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, 15 Temmuz darbe gecesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, Samsun’da yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi TRT ekranlarında okunan darbe bildirisi için attıkları ‘Korsan Bildiri’ manşeti nedeniyle o gece tehdit aldıklarını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 15 Temmuz Şehitler Parkı Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda moderatörlüğünü gazeteci-yazar Süleyman Özışık’ın yaptığı konferansa konuşmacı olarak katılan .com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, 15 Temmuz gecesi ile ilgili şunları dile getirdi.

Darbe gecesi TRT’nin okuduğu bildiri için ‘korsan bildiri’ diye manşet attıklarında tehdit telefonları aldıklarını belirten .com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan ise, “Kendi elleriyle kazıyarak getirmiş oldukları Türkiye’nin bugünkü halini böyle bir yapıya teslim etmek istemeyen, direnişi seçen aynen Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcında olduğu gibi bir kez daha bu millet toplumsal olarak bütünleşmesini sağladı. Burada da biz medya mensuplarına düşen görev ne ise yapabildiğimiz kadarıyla buna destek olmaya çalıştık. Bizde bu milletin bir ferdi olduğumuzu, bir anlamda görev bilincini bilerek bunun çalışmasını yaptık. O gece enteresan olan şey, biz TRT ekranlarından bildiri okunduğunda ‘o korsan bildiri, sakın oyuna gelmeyin, o silah zoruyla okutulmuştur’ diye manşet attığımızda o dakika itibariyle bizi onlarca insanın tehdit eden telefonlarını aldık. Bizi tehdit etmeye başladılar. Bütün yayın organları bu korkunun içerisinde yayın yapmaya devam ettiler. Beline silah koyan bir bakan gitti, TRT’yi darbecilerden teslim aldı. Bu bizim ilk defa gördüğümüz bir şeydi” diye konuştu. 

Bir önceki yazımız olan Diriliş Ertuğrul 66.bölüm son bölümü TRT 1'den tıkla izle başlıklı makalemizde Diriliş Ertuğrul, Diriliş Ertuğrul 66 bölüm fragmanı ve Diriliş Ertuğrul 66.bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri