Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Can Dündar'a 'sen hainsin' diyen vatandaş konuştu

Ezgi Aşık / Haber 7

İsviçre’de Can Dündar’a sen vatan hainisin diyen Türk vatandaşı Mehmet Çek o gün yaşadıklarını anlattı.

Haber 7’den Ezgi Aşık’a konuşan Çek, o toplantıda Can Dündar’ın konuşmasının ardından söz istediğini, moderatörün ise kendisine söz vermediğini, soru dahi almadığını belirtti.

Dündar’a gösterdiği tepkiyi yeniden dile getiren eden Mehmet Çek, sadece Dündar’a değil, oradaki İsviçrelilere de seslendiğini, sonrasında da saldırıya uğradığını söyledi.

İşte o röportajdan ilgili bölüm:

HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Can Dündar Avrupa’da sürekli olarak Türkiye Cumhuriyeti üzerine kara propaganda yapıyor. Yurt dışında yaşayan Türkler bu duruma nasıl bakıyor?

Düne kadar içten içe hayıflanarak, izliyorlardı. Ben artık dünden sonra Can Dündargiller için hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Avrupa’nın ve dünyanın dört bir yanından insanlarımız bu zihniyetlere salonları dar edecektir. 

DÜNDAR’A ‘BU MİLLET SENİ İYİ BİLİYOR’ DEDİM

Can Dündar’a tepkinizi konuşmak istiyorum. Dündar konuşmalarında neler söylüyordu? Siz neler söylediniz? 

Önce Can Dündar’a Türkçe olarak Sayın Dündar, zaten Türkiye aleyhtarı her söylemi alkışlamaya hazır bekleyen bu insanları Türkiye’nin bütün gerçekliğini manipüle ederek aktarıp kandırabilirsiniz ama Türkiye halkı sizi tanıyor, Türkiye halkı sizi biliyor, nasıl bir alçak, nasıl bir ‘vatan haini’ olduğunuzu biliyor benzeri bir şeyler dedim. 

İSVİÇRELİLERE DE HİTAP ETTİM

Daha sonra İsviçrelilere hitaben konuşmaya başladım: Bu kişiyi 30 yıldır tanırım. Yüzlerce kitap, binlerce makale yazmış. Bir sorun bakalım hiç soruşturmaya uğramış, hiç zorlukla karşılaşmış mı? Şimdi uğradığı soruşturmanın da bunlarla alakası yoktur. Devlete ait gizlilik derecesi yüksek bilgi ve belgeleri gizli yollardan temin edip yayınlamak suçundan yargılanıyor. Bu hangi ülkede suç değil? İsviçre’de serbest mi? dedim.

Orada saldırıya uğradıktan sonra aşağı kısıma İsviçreli akademisyen, siyasetçi ve gazetecilerin olduğu protokol kısmına inerek önlerine geçip …Biz de Türküz, ben de gazeteciyim, bizi niçin dinlemek istemiyorsunuz ? Türkiye düşmanlarını buralara cağırıp plaketler veriyor, mikrofonlarinizi teslim ediyorsunuz da Türkiye`yi niçin dinlemiyorsunuz? dedim. 

İBRETLİK DETAY: MODERATÖR BANA SÖZ HAKKI VERMEMİŞ

İsviçreli moderatör size söz hakkı tanımadı. Bu örnek ile Avrupa’nın demokrasiye bakışını nasıl yorumluyorsunuz?

Öncelikle büyük bir sabırla 2 saat boyunca Dündar’ı dinledim. Daha sonra konuşması bitince moderatöre seslenerek söz almak, soru sormak istediğimi söyledim. Aralarında kısa bir diyalog geçti. Daha sonra bana dönerek soru almayacaklarını söylediler. Simdi bunu nasıl yorumlayayım. İşte Avrupa’nın fikir özgürlüğü, demokrasisi… 

BENİ LİNÇ EDECEKLERDİ

Can Dündar’a tepkinizden sonra neler yaşadınız? 

Arkamdaki kalabalığın aniden saldırısına uğradım. PKK ve FETÖ’cülerden oluşan bir kalabalık birden üstüme cullandı. Allah’tan orada bulunan birkaç vatandaşımızın sayesinde linç edilmekten kurtuldum.

Türkiye Cumhuriyetinde ve yurtdışında yaşayan Türk halkına bir mesajınız var mı? 

Halkımız birlik ve beraberliğe ama daha da önemlisi BİRLİKTE KARŞI KOYMALARA hasrettir. 15 Temmuz destanı bu hasretlikten yola çıktı. Bu yolda her adımda birlik, beraberlik ve kardeşlikle yürüyoruz. Dünden bu yana ülkenin dört bir yanından onbinlerce mesaj aldım. Müthiş onore oldum, gözümden yaşlar getiren mesajlar oldu. Milletimi ve ülkemi çok seviyorum.

Bir önceki yazımız olan Diriliş Ertuğrul dizisi tüm rakiplerine fark attı! başlıklı makalemizde Diriliş Ertuğrul, Diriliş Ertuğrul haber ve Diriliş Ertuğrul izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir