Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bahçe tarımı, Bahçe’de masaya yatırıldı

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde, düzenlenen “Bahçe’de Tarım ve Tarımsal Kuruluşların Durumu” konulu toplantıda ilçedeki tarımsal faaliyetler ve üreticilerin durumu masaya yatırıldı.
Ziraat Odası öncülüğünde yapılan toplantıya ilçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ahmet Müftüoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Doğan, Köy ve Mahalle muhtarları katıldı.
Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Şahin, İlçede tarımın gelişmesi için ilgili kurumlarla ve muhtarlarla ele ele verip çalışmak gerektiğini belirterek, ilçe tarımını gökkuşağına benzeterek, ilçede ilkbaharda başlayan meyve çeşitleri ile sonbahara kadar üretim yapılmakta olduğunu kış aylarında ise sebzecilik tarımı ile yeşilin en koyusunun üretildiğini vurguladı.
Şahin,”Çiftçilerimizin, yazlık ve kışlık olarak ürettikleri ürünlerinin satışı için D-400 Karayolu üzerinde ürün satış stantlarının açılması gerekiyor. Projenin gerçekleşmesini inşallah sağlayacağız. İlçemizde çiftçilerimizin gübresini ve yem ihtiyacını karşılayan Tarım Kredi Kooperatifimiz vardı ne yazık ki Hasanbeyli İlçesine taşınmak zorunda kaldı. Kaybettiğimiz her Kurum ya da Sivil Toplum Kuruluşu İlçe halkının zararınadır bu gibi durumların oluşmaması için çok çalışmalıyız üretmeliyiz Kayıt dışı üretimi önlemeliyiz” dedi.
Toplantı sonunda Şahin, kiraz üretiminde iyi tarım uygulamalarına geçileceğinin müjdesini verdi.

Bir önceki yazımız olan Coşkun: “512 kişiye 324 bin 925 lira maddi destek sağlıyoruz” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri