Osmaniye Haberleri, Osmaniye Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

AFAD ve dağcılardan gerçeği aratmayan tatbikat

Osmaniye Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi’nde düzenlenen tatbikatta konferans salonunda öğrencilere ‘Doğal Afet’ konulu seminer düzenlendi. Verilen seminerin ardından öğrencilere olası bir deprem durumunda binayı nasıl terk etmeleri konusunda uygulamalı eğitim verildi.
Daha sonra Osmaniye Dağcılık Kulübü üyelerince binada mahsur kalmış bir yaralı sedye yardımıyla tahliye edildi. Tahliyenin ardından olay yerinde hazır bekleyen UMKE ekibi tarafından yaralıya müdahale edilerek ambulansa ile hastaneye götürüldü. Daha sonra Dağcılık Kulübü üyesi, binada mahsur kalan başka bir kişiyi sırtında indirdi. Deprem tatbikatının ardından itfaiye ekiplerince yangın tatbikatı yapıldı.
Gelen talepler üzerine tatbikatlar yaptıklarını ifade eden şube müdürü Remzi Bikir, “Okullarımızdan gelen talepler üzerine yangın, sel, doğal afetlere yönelik bilgilendirmelere ve eğitimler yapmaktayız. Bugün de bu okulumuzda öğrencilerimizi bilgilendirmek için eğitim ve tatbikat yapıyoruz” diye konuştu.
AFAD Müdürlüğüyle beraber kurtarma tatbikatı yaptıklarını ifade eden Dağcı Kulübü eğitmeni Yücel Erdoğan, “Tatbikatımızda benim eğittiğim dağcılarımla birlikte depremde mahsur kalan yaralıyı dağcılık teknikleri kurtarılarak güvenli bir şekilde UMKE ekiplerine, Sağlık İl Müdürlüğü ekiplerine teslimi yapılarak sağlık müdahaleleri yapıldı. Çok güzel bir etkinlik oldu. Bu tür faaliyetlerde genelde risk alınarak yapılıyor. AFAD İl Müdürlüğünün tam teçhizatlarını kullanarak faaliyetimizi gerçekleştirdik” dedi.

Bir önceki yazımız olan "Sürü Yönetimi Elemanı" kursiyerlerine sertifikaları verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri